Angielski dla dzieci z elementami sensodietetyki

Przedstawiamy Państwu nowe podejście do nauki dzieci języka angielskiego połączone z integracją sensoryczną oraz nauką o zasadach zdrowego stylu życia i żywienia.

W dzisiejszych czasach większość dzieci ma problemy ze skupieniem uwagi, co przekłada się na rezultaty osiągane w nauce. Jedną z najczęstszych przyczyn tego stanu rzeczy są zaburzenia integracji sensorycznej, które nazywamy również „przebodźcowaniem”. Wypływ na to ma także zła dieta: produkty wysoko przetworzone oraz jedzenie typu fast-food. Jednakże każde dziecko ma w sobie potencjał, który można wyciągnąć na światło dzienne – trzeba znaleźć tylko metodę, która to umożliwi. Jedną z nich jest właśnie Sensory Dietetics in English learning, z którą chcemy Państwa zapoznać.

Odpowiednie odżywianie jest kluczowe dla pracy mózgu

Jako rodzice wiemy, by nasze dzieci zdrowo rosły i dobrze się rozwijały, potrzebują zdrowej, zbilansowanej diety, która dostarczy im wszystkie cenne witaminy i składniki odżywcze. Wiemy, że powinna się ona składać ze zdrowych, nieprzetworzonych produktów – w tym w dużej mierze z warzyw i owoców. Niestety często w codziennej bieganinie – ten złoty standard jest dla nas nieosiągalny. Sytuację tę często pogarsza neofobia żywieniowa (tak częsta u dzieci) tj. niechęć do próbowania nowych rzeczy – w tym najczęściej warzyw, które w naszej codziennej diecie są najcenniejsze. By dziecko nie chodziło głodne, sięgamy więc po gotowe produkty, które nasza pociecha po prostu zje bez większego problemu. Niestety te pozbawione są najcenniejszych składników odżywczych, które dobrze wpływają na pracę mózgu, zdolność uczenia się oraz umiejętność skupienia uwagi. Jak zatem wyjść z tego błędnego dietetycznego koła, zapanować nad „przebodźcowaniem” i poprawić zdolność uczenia się dziecka? My znamy na to odpowiedź.

Sensory Dietetics in English learning

Przedstawiamy Państwu nowe podejście do nauki języka angielskiego młodego człowieka połączone z integracją sensoryczną oraz nauką o zasadach zdrowego stylu życia i żywienia. Na naszych zajęciach dzieci uczą się języka angielskiego poprzez integrację wszystkich zmysłów tu i teraz, poznając produkty spożywcze, kształtując prawidłowe zachowania oraz postawy względem jedzenia. Jak to możliwe?

Na zajęciach gościmy różnych bohaterów, którymi są m.in. warzywa i owoce. Poznajemy, jaki wpływ mają na nasz organizm, jakie cenne składniki zawierają i uczymy się języka angielskiego, dzięki wprowadzanemu słownictwu tematycznemu. Każda lekcja to ogrom uśmiechu, zabaw w języku angielskim, które dobrane są odpowiednio do wieku dzieci.

Korzyści metody:

 • praca nad koncentracją uwagi,
 • integracja zmysłów w nauce języka angielskiego,
 • oswajanie dzieci ze zdrowymi produktami spożywczymi,
 • eliminowanie zjawiska neofobii żywieniowej,
 • poszerzenie słownictwa w języku angielskim,
 • nauka języka angielskiego z wykorzystaniem w praktyce (gry i zabawy),
 • kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań względem jedzenia,
 • rozwój motoryki małej,
 • rozwijanie logicznego myślenia (problem-based learning),
 • rozwijanie kreatywności i pomysłowości,
 • zdobycie cennej wiedzy z zakresu dietetyki (zasady zdrowego odżywiania).

Anna Michalska Dietetyk, lektor języka angielskiego, pedagog