Angielski w grupach. Zalety grupowych zajęć językowych

Języka obcego można nauczyć się w szkole językowej na indywidualnych kursach bądź uczyć się w grupie. Zastanówmy się więc nad zaletami grupowych zajęć językowych i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy warto wybrać taką formę nauki?

Znajomość języków obcych, a w szczególności języka angielskiego pozwala znaleźć lepszą pracęułatwia zagraniczne wycieczki, ale też coraz częściej przydaje się w codziennym życiu. Języka można uczyć się poprzez indywidualne konwersacje z lektorem w szkole językowej, jednak wymaga to dużego samozaparcia i regularnej pracy nad słownictwem oraz gramatyką. Zajęcia grupowe dają natomiast możliwość skonfrontowania swoich umiejętności językowych, a także dzielenia się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z innymi uczestnikami kursu. Wspólna nauka realizowana jest poprzez ciekawe ćwiczenia i zabawy językowe wymagające kooperacyjnego działania całej grupy. Daje to motywację do tego, by regularnie brać udział w zajęciach i uczyć się na bieżąco. W Bradburyy English School dbamy o to, by przychodzenie na zajęcia było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, dlatego program nauki języka nakierowany jest nie na gramatykę, ale przede wszystkim na konwersację.

 

Grupowe zajęcia językowe dla dzieci i młodzieży

Naukę języka obcego warto rozpocząć jak najwcześniej. W Bradbury English School oferujemy kursy językowe dzieci i młodzieży w kategoriach wiekowych 3+, 7+ i 13+. Zajęcia prowadzimy w niewielkich grupach, liczących 2-8 osób ponieważ z doświadczenia wiemy, że taka nauka przynosi największe efekty. Podczas pracy z najmłodszymi stawiamy na naukę poprzez zabawę. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz nastolatki uczą się wyrażać swoje myśli w języku angielskim i  rozwijają słownictwo, a poprzez udział w interesujących dyskusjach, przełamują barierę językową.

Uzupełnieniem oferty dla dzieci i młodzieży są półkolonie letnie i zimowe, które łączą naukę języka z wyprawami w ciekawe miejsca oraz spotkaniami z interesującymi gośćmi. Program półkolonii ułożony jest w taki sposób, by uczniowie rozwijali umiejętność kreatywnego myślenia i pracy zespołowej, ale przede wszystkim, by przez cały dzień mieli kontakt z językiem angielskim.

 

Grupowe kursy dla dorosłych

Oferta grupowych kursów językowych dla dorosłych w Bradburry English School obejmuje zajęcia w niewielkich grupach. 2-8 osobowych. U nas to Ty decydujesz, w jak licznej grupie chcesz się uczyć. Ćwiczenia aktywizujące całą grupę i konwersacje w parach na interesujące tematy pozwalają nie tylko pozbyć się lęku przed mówieniem, ale też są świetną okazją do zawierania nowych znajomości i wspólnego treningu umiejętności językowych.

 

Bussiness English Academy

Język angielski w pracy staje się niemal tak samo ważny, jak język ojczysty, a w niektórych firmach jest jedynym używanym językiem. Grupowe zajęcia językowe koncentrujące się na nauce języka biznesowego symulują sytuacje mogące zdarzyć się w pracy z obcokrajowcami. Zajęcia grupowe w ramach Bussiness English Academy prowadzone są w firmach lub w szkołach przez native speakera bądź lektora specjalizującego się w języku biznesowym. Koncentrują się na nauce specjalistycznego słownictwa, uczą prowadzenia rozmów biznesowych, prezentacji czy korespondencji.

 

Czy nauka języka w grupie jest dla każdego?

Zajęcia grupowe mają wiele zalet, choć nie dla wszystkich będą najlepszą formą nauki języka. W grupie językowej odnajdą się przede wszystkim osoby otwarte, które lubią przebywać z innymi ludźmi, rozmawiać, dyskutować i podejmować swego rodzaju rywalizację. Jest to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą przełamać strach przed mówieniem w obcym języku.