Czym jest tzw. business english?

Język angielski już od wielu lat jest wiodącym sposobem komunikacji w wielu sferach ludzkiej działalności. Nie inaczej jest w przypadku biznesu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na założenie swojej firmy, musi liczyć się z tym, że nie funkcjonuje w próżni i z czasem będzie musiał zmierzyć się z koniecznością nawiązania nowych kontaktów poza krajem swojego pochodzenia. 

Jakie są cele kursów z zakresu business english?

Business english, zamiast nauki wielu specjalistycznych słów i zwrotów z zakresu ekonomii, gospodarki, logistyki czy rachunkowości, kładzie nacisk na płynne posługiwanie się angielskim poprzez takie czynności jak odbywanie rozmów telefonicznych, pisanie maili czy prowadzenie niezobowiązujących konwersacji nt. biznesu. Nauka ma na celu zwiększenie pewności siebie, elastyczności oraz komunikatywności w prowadzeniu rozmów z obcojęzycznymi kontrahentami i współpracownikami. 

Metody nauki business english

Metody nauki business english opierają się na technikach interaktywnych, czyli praktycznej nauce języka, odgrywaniu scenek czy prowadzeniu negocjacji. Niejednokrotnie dodatkowym źródłem pozwalającym podnieść umiejętności posługiwania się językiem jest czytanie wiadomości oraz słuchanie podcastów związanych z biznesem, co pozwala na szybkie wzbogacenie słownictwa. Cenną bazą zwrotów mogą okazać się także filmy oraz seriale, w których ważną rolę odgrywają wątki biznesowe.

Business english jako kompetencja przyszłości

Nauka business english jest odpowiednia dla większości osób, również tych, które znajdują się na poziomie A2 lub B1 w “standardowym” angielskim. Warto podkreślić fakt, że jest to dziedzina studiowana przede wszystkim przez osoby pochodzące spoza krajów angielskojęzycznych, dlatego nie opiera się ona na uzyskaniu natychmiastowej poprawności gramatycznej. Business english to kompetencja przyszłości, pozwalająca dopasować się do zmiennych warunków rynku pracy, w której liczy się szybkość osiąganych efektów oraz elastyczność.