Czym się różni brytyjski angielski od amerykańskiego?

Angielski to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Jego znajomość ułatwia porozumiewanie się za granicami kraju, ale też w pracy lub na wakacjach. Dwie najważniejsze odmiany angielskiego to angielski brytyjski i amerykański. Czym różnią się te odmiany języków? Gdzie można się ich nauczyć? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym odpowiemy na powyższe pytania.

Jakie różnice można wskazać pomiędzy brytyjskim angielskim i amerykańskim?

Brytyjski angielski to forma języka angielskiego powszechnie używana w Wielkiej Brytanii. Jedną z głównych różnic między brytyjskim angielskim a amerykańskim jest akcent i wymowa. W brytyjskim amerykańskim można zauważyć mocną wymowę „r”, z kolei w brytyjskim angielskim „r” jest często pomijane. Kolejną różnicą między tymi odmianami języka jest gramatyka. W angielskim brytyjskim często używa się czasu Present Perfect w przypadkach, gdy w angielskim amerykańskim stosuje się już Simple Past. Różnice pomiędzy angielskim brytyjskim a amerykańskim dostrzegalne są także w słownictwie.

Dlaczego warto korzystać z kursów angielskiego z native speakerem?

Kursy angielskiego z native speakerem to doskonały sposób na szybką i efektywną naukę języka w krótkim czasie. Co więcej, każdy z kursów jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb i umiejętności danej osoby. Warto też wspomnieć o tym, że angielski z native speakerem to dobry sposób na pozbycie się bariery językowej, czyli lęku przed prowadzeniem konwersacji w obcym języku. Kurs angielskiego pozwala też uzupełnić luki w słownictwie i gramatyce. Ponadto kursy oferowane przez profesjonalną szkołę językową są prowadzone zarówno przez native speakerów z Wielkiej Brytanii, jak i z USA. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mogą liczyć na szybie przyswojenie nowej wiedzy.