Dlaczego angielski dla przedszkolaków jest kluczowy dla ich rozwoju?

Nauka języka angielskiego dla przedszkolaków staje się coraz bardziej popularna. Wielu rodziców posyła dzieci na dodatkowe zajęcia, podczas gdy część z nich zastanawia się nad tym, czy warto wprowadzać drugi język już na tak wczesnym etapie życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, a także poznać korzyści wynikające z nauki angielskiego u przedszkolaków – zapraszamy do lektury!

Wczesna nauka języka a rozwój mózgu

Mózg małego dziecka jest szczególnie podatny na naukę nowych umiejętności. Chcąc zadbać o prawidłowy rozwój intelektualny pociechy, zdecydowanie warto ten fakt wykorzystać. Przyswajanie nowego słownictwa czy zwrotów wspiera bowiem koncentrację oraz pamięć. Dzięki temu dzieci uczące się języka obcego od najmłodszych lat często osiągają lepsze wyniki także w innych dziedzinach edukacji.

Ponadto regularne poszerzanie kompetencji językowych u przedszkolaków, sprawia, że rozwijają one zdolność myślenia abstrakcyjnego i logicznego. Stają się tym samym bardziej kreatywne oraz chętne do samodzielnego rozwiązywania problemów, a wyrażanie pomysłów jest dla nich łatwiejsze.

Lepsze przygotowanie do podejmowania wyzwań w przyszłości

Angielski należy do jednych z najpopularniejszych języków na całym świecie. Jego wczesna nauka, w tym poznanie jak największej ilości słów oraz oswojenie się z akcentem, daje dzieciom przewagę, przygotowując je do przyszłych wyzwań zawodowych i osobistych. Dzięki temu najmłodsi zyskują dostęp do większej ilości informacji czy zasobów edukacyjnych, które nie są dostępne w języku polskim.

Rozwój społeczny i kulturowy

Uczenie się angielskiego od najmłodszych lat sprzyja również rozwojowi społecznemu i kulturowemu. Dzieci, które już w przedszkolu poświęciły temu zagadnieniu odpowiednią ilość czasu, zwykle w przyszłości posługują się językiem obcym płynnie. Sprawia to, że nie mają kłopotu z nawiązywaniem kontaktów z osobami z innych krajów, co jest przydatne na przykład podczas podróżowania. Dzięki temu mogą lepiej poznawać inne kultury, są otwarte na różnorodność oraz wykazują większą tolerancję w stosunku do cudzoziemców.

Zajęcia z angielskiego – sposobem na doskonałą zabawę

Lekcje angielskiego dla przedszkolaka mogą stanowić też fantastyczne urozmaicenie planu dnia. W Bradbury English School dla przykładu dzieci uczą się poprzez interaktywne, ciekawe aktywności, co sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy to proces naturalny oraz przyjemny.

Myślisz o zapisaniu trzylatka na lekcje angielskiego? Zapraszamy! W naszej szkole językowej w Józefosławiu lub Konstancinie prowadzimy ciekawe i atrakcyjne zajęcia dla dzieci, w tym pociech w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Skontaktuj się z nami albo zgłoś swojego malucha na zajęcia za pośrednictwem formularza na naszej stronie WWW!