Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Język hiszpański to drugi pod względem popularności używany język na całym świecie. To dla niektórych wystarczający powód, dla którego podejmują się one nauki tego języka. Ale co, jeśli ten powód nie przemawia dla innych? Dlaczego jeszcze warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Melodyjny, łatwy, przyjemny dla ucha

Język hiszpański jest używany na świecie niemal tak samo często, jak język angielski. Dzieje się tak dlatego, że jest to język dość prosty do nauczenia, mimo na pierwszy rzut oka na gramatykę tego języka wydawać by się mogło, że jest zupełnie inaczej. Nauka języka hiszpańskiego przebiega sprawnie zwłaszcza dla tych, których językiem rodzimym jest inny język zaliczany do grupy języków romańskich. Ci, którzy uczyli się wcześniej języka francuskiego, włoskiego czy portugalskiego bez problemu nauczą się języka hiszpańskiego. Jego nauka przyjdzie im z łatwością, gdyż jest to język, w którym można zaobserwować wiele wyrazów pokrewnych np. do języka angielskiego.

To język wpadający w ucho, a muzyka i piosenki wykonywane w tym języku są niezwykle ekspresyjne, porywające i romantyczne, co dla niektórych jest również wystarczającym powodem, dla którego chcą poznać, nauczyć się porozumiewać w języku hiszpańskim. To język, który robi wrażenie, budzi uznanie wśród znajomych, sprawia, że osoby znające ten język uznawane są za osoby światłe, inteligentne, interesujące, po prostu ciekawe i warte uwagi.

Język hiszpański to rodzaj języka tzw. fonetycznego, czyli zapisane słowa odczytuje się tak, jak są zapisane, co również sprawia, że nauka hiszpańskiego przebiega szybciej niż w przypadku innych języków. Oczywiści tak jak w języku polskim, angielskim, czy niemieckim, tak i w języku hiszpańskim występują pewne różnice w dialekcie między regionami i krajami porozumiewającymi się w tym języku, ale suma summarum nie przeszkadza to wcale w komunikowaniu się.

Język hiszpański poszerza horyzonty

Nauka języka hiszpańskiego, podobnie zresztą jak nauka każdego języka obcego, jest szansą na poznanie wielu ciekawych ludzi, na znalezienie interesującej pracy, czy też nawiązanie intratnych umów handlowych i rozwój własnego biznesu. Dzięki nauce języka hiszpańskiego można bez przeszkód, blokad społecznych zwiedzić Kostarykę, jechać w Pireneje, czy też zwiedzić najsłynniejsze miasta świata jak Buenos Aires, Madryt, Barcelona czy Hawana. Z pewnością znajomość języka hiszpańskiego ułatwi podróżowanie, pomagając lepiej poznać kulturę, obyczaje panujące w danym kraju. Dla tych, którzy wahają się, czy zdołają opanować język hiszpański, dodamy na koniec tylko tyle, że skoro władają jednym z najtrudniejszych języków świata, mówią w języku polskim, uchodzącym za trudniejszy język niż język chiński nauka języka hiszpańskiego będzie dla nich jak prosta, jak przysłowiowa kaszka z mleczkiem.

1