Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki angielskiego?

Znajomość języków obcych to niezwykle ważna umiejętność w dzisiejszych czasach. Szczególnie język angielski przydaje się w wielu sytuacjach w życiu. Mowa tutaj na przykład o podjęciu pracy, ponieważ coraz więcej pracodawców współpracuje z firmami zagranicznymi. Swoboda w komunikacji przydaje się również podczas wyjazdów zagranicznych, na które decyduje się coraz więcej Polaków. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby zapewnić dzieciom dobry poziom nauki języka już od najmłodszych lat. Jaki wiek jest do tego odpowiedni?

Im wcześniej, tym lepiej?

Rodzice często zastanawiają się, kiedy najwcześniej posłać pociechę na pierwsze zajęcia z języka angielskiego. Ta kwestia jest indywidualna i powinna być uzależniona przede wszystkim od predyspozycji malucha, dlatego warto obserwować jego postępy w rozwoju. Jak wiadomo, dzieciom łatwiej jest przyswajać wiedzę, a nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna. Właśnie dlatego momentem na zapisanie pociechy na angielski dla dzieci, który warto rozważyć, jest wiek trzech lat.

Nie należy się obawiać, że to zbyt duże obciążenie dla malucha, ponieważ nauka języka angielskiego odbywa się poprzez zabawę. Takie lekcje często skutkują tym, że dzieciom wydaje się, że po prostu się bawią, a w rzeczywistości mają pierwszy kontakt z językiem obcym, dzięki czemu poznają jego podstawy i nie zniechęcają się przy tym.

Jak uczyć dzieci angielskiego, aby się nie zniechęciły?

Ukończenie trzech lat to często optymalny wiek na rozpoczęcie nauki języka angielskiego dla przedszkolaków. Dzięki temu maluchom łatwiej jest poradzić sobie na lekcjach w szkole, gdy będą starsze. Jednak niezależnie od tego, czy dziecko ma trzy lata, czy może sześć niezbędne jest, aby nauka  odbywała się w ciekawy sposób i nie zniechęcała maluchów. Właśnie dlatego ciekawym rozwiązaniem jest na przykład zapisanie dziecka na półkolonie z językiem angielskim.

Taka forma nauki jest ciekawa dla najmłodszych, ponieważ oprócz tego, że spędzają czas z rówieśnikami, biorą również udział w grach i zabawach plenerowych czy w kreatywnych zajęciach prowadzonych przez gości specjalnych. Dobrze, jeżeli nauka języka angielskiego jest również połączona z wycieczkami plenerowymi, na których odbywają się ciekawe prelekcje – dzięki temu najmłodsi uczą się słówek z konkretnego zakresu i poznają świat.