Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do zabawy w odkrywanie kolejnych “okienek” naszego wirtualnego kalendarza adwentowego! Przez 24 dni będziemy wspólnie odkrywać nowe zwroty i idiomy związane ze Świętami, Mikołajem i zimą. Dla wszystkich zaangażowanych uczestników czekają upominki.
Kalendarz adwentowy to świetna zabawa dla dzieci (i nie tylko:). Od lat nieustającą popularnością cieszą się kalendarze adwentowe wypełnione czekoladkami, kalendarze DIY oraz te w wersji z drobnymi zabawkami. Dzięki nim dzień po dniu (przez 24 dni adwentu) możemy wprowadzać się w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Ten niepowtarzalny nastrój chcielibyśmy też wprowadzić do Bradbury English School, dlatego przygotowaliśmy dla Was zabawę w Językowy kalendarz adwentowy!
Językowy kalendarz adwentowy – na czym polega zabawa?
- Codziennie od 1 do 24 grudnia 2021 roku na naszym profilu na Facebooku będziemy publikować jeden post ze zwrotem/idiomem związanym z tematyką Bożego Narodzenia lub zimy.
- Posty należy polubić lub skomentować – dzięki temu, dacie nam znać, że otworzyliście kolejne “okienko” naszego Językowego kalendarza adwentowego.
- Po 24 grudnia, gdy już odkryjemy wszystkie “okienka” Językowego kalendarza adwentowego należy spisać wszystkie podane przez nas zwroty do swojego zeszytu i stworzyć w nim “Świąteczno-zimowy słowniczek”. Od najmłodszych uczniów (do 3 klasy włącznie) nie będziemy wymagali wszystkich – wystarczy, że umieszczą w nim kilka swoich ulubionych zwrotów.
- Gotowe słowniczki przynieście na pierwsze zajęcia w styczniu. Lektorzy nagrodzą Waszą pracę miłymi upominkami:)
Jak zapamiętać angielskie zwroty/idiomy?
Mamy nadzieję jednak, że nie poprzestaniecie tylko na stworzeniu słowniczka, ale podejmiecie wyzwanie nauczenia się tych zwrotów. Wiecie, jak ułatwić sobie to zadanie?
- Stwórzcie zdania z tymi zwrotami – najlepiej jeśli będą one miały osobisty kontekst tzn. będą odnosiły się do realnych sytuacji z Waszego życia, dotyczyły Was lub Waszych bliskich.
- Zróbcie fiszki – papierowe lub online. Fiszki to karteczki, które na jednej stronie zawierają angielskie słowo/zwrot, a na drugiej jego tłumaczenie. Naukę i powtórki należy zaczynać od strony ze zwrotem w języku polskim. W ten sposób trwalej zapamiętacie jego angielski odpowiednik.
- Stwórzcie obrazki do każdego zwrotu lub tylko do tych, które najtrudniej wchodzą Wam do głowy. Większość z nas jest wzrokowcami – więc rysunki bardzo nam ułatwiają zapamiętywanie.
Przeczytaj także: Nauka angielskiego z muzyki i filmów – czy to dobry pomysł?
Wybierzcie sposób, który najlepiej wam odpowiada i czerpcie satysfakcję ze stale rozszerzającego się zasobu słownictwa. Koniecznie pochwalcie się swoją wiedzą na zajęciach z naszymi lektorami!
Do zobaczenia na naszym facebookowym profilu🙂