Językowy kalendarz adwentowy: wspólna zabawa, nauka i nagrody

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do zabawy w odkrywanie kolejnych “okienek” naszego wirtualnego kalendarza adwentowego! Przez 24 dni będziemy wspólnie odkrywać nowe zwroty i idiomy związane ze Świętami, Mikołajem i zimą. Dla wszystkich zaangażowanych uczestników czekają upominki.

Kalendarz adwentowy to świetna zabawa dla dzieci (i nie tylko:). Od lat nieustającą popularnością cieszą się kalendarze adwentowe wypełnione czekoladkami, kalendarze DIY oraz te w wersji z drobnymi zabawkami. Dzięki nim dzień po dniu (przez 24 dni adwentu) możemy wprowadzać się w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Ten niepowtarzalny nastrój chcielibyśmy też wprowadzić do Bradbury English School, dlatego przygotowaliśmy dla Was zabawę w Językowy kalendarz adwentowy!

Językowy kalendarz adwentowy – na czym polega zabawa?

  1. Codziennie od 1 do 24 grudnia 2021 roku na naszym profilu na Facebooku będziemy publikować jeden post ze zwrotem/idiomem związanym z tematyką Bożego Narodzenia lub zimy.
  2. Posty należy polubić lub skomentować – dzięki temu, dacie nam znać, że otworzyliście kolejne “okienko” naszego Językowego kalendarza adwentowego.
  3. Po 24 grudnia, gdy już odkryjemy wszystkie “okienka” Językowego kalendarza adwentowego należy spisać wszystkie podane przez nas zwroty do swojego zeszytu i stworzyć w nim “Świąteczno-zimowy słowniczek”. Od najmłodszych uczniów (do 3 klasy włącznie) nie będziemy wymagali wszystkich – wystarczy, że umieszczą w nim kilka swoich ulubionych zwrotów.
  4. Gotowe słowniczki przynieście na pierwsze zajęcia w styczniu. Lektorzy nagrodzą Waszą pracę miłymi upominkami:)

Jak zapamiętać angielskie zwroty/idiomy?

Mamy nadzieję jednak, że nie poprzestaniecie tylko na stworzeniu słowniczka, ale podejmiecie wyzwanie nauczenia się tych zwrotów. Wiecie, jak ułatwić sobie to zadanie?

  1. Stwórzcie zdania z tymi zwrotami – najlepiej jeśli będą one miały osobisty kontekst tzn. będą odnosiły się do realnych sytuacji z Waszego życia, dotyczyły Was lub Waszych bliskich.
  2. Zróbcie fiszki – papierowe lub online. Fiszki to karteczki, które na jednej stronie zawierają angielskie słowo/zwrot, a na drugiej jego tłumaczenie. Naukę i powtórki należy zaczynać od strony ze zwrotem w języku polskim. W ten sposób trwalej zapamiętacie jego angielski odpowiednik.
  3. Stwórzcie obrazki do każdego zwrotu lub tylko do tych, które najtrudniej wchodzą Wam do głowy. Większość z nas jest wzrokowcami – więc rysunki bardzo nam ułatwiają zapamiętywanie.

Przeczytaj także: Nauka angielskiego z muzyki i filmów – czy to dobry pomysł?

Wybierzcie sposób, który najlepiej wam odpowiada i czerpcie satysfakcję ze stale rozszerzającego się zasobu słownictwa. Koniecznie pochwalcie się swoją wiedzą na zajęciach z naszymi lektorami!

Do zobaczenia na naszym facebookowym profilu🙂