Pięć cech dobrej szkoły językowej

Długo można pisać o korzyściach wynikających ze znajomości języków obcych. Władanie językiem angielskim jest dzisiaj właściwie oczywistością, bez której trudno odnaleźć się na wakacjach, czy szukając pracy. Jeśli podejmiemy już (jedynie słuszną) decyzję, aby uczyć się języka obcego, należy wybrać odpowiednią szkołę. Na co zwrócić uwagę? Co decyduje o tym, że konkretna placówka jest godna zaufania? Oto pięć cech dobrej szkoły językowej.

Wykwalifikowana kadra i rekomendacje innych uczniów

Można zaryzykować stwierdzenie, że szkoła językowa jest tak dobra, jak pracujący w niej wykładowcy. Kursy i certyfikaty potwierdzające kompetencje nauczycieli przemawiają na korzyść danej placówki. Atutem jest kierunkowe wykształcenie i doświadczenie w pracy pedagogicznej. Jeśli lektorami są native speakerzy, warto sprawdzić, jak długo prowadzą zajęcia ze słuchaczami i czy ukończyli kursy adresowane dla nauczycieli. Cenne są także rekomendacje uczniów szkoły, informacja zwrotna od osób uczęszczających na lekcje są niezwykle pomocne.

Przejrzyste zasady, jasna informacja

Dobra szkoła nie ma nic do ukrycia. Cennik zajęć, informacje o liczebności grup czy długości zajęć muszą być jawne. Podstawowe dane powinny znajdować się na stronie internetowej szkoły lub udostępniane w sekretariacie. Najlepiej, jeśli na początku roku szkolnego placówka informuje, kiedy kończy się semestr i w jakich dniach zajęcia (z uwagi na święta) nie będą się odbywać.

Komfortowe warunki do nauki

Sale zapewniające wygodę, nowoczesny sprzęt, odpowiednie pomocne naukowe-to kolejne cechy dobrej szkoły językowej. Możliwość skorzystania z darmowej lekcji lub przynajmniej swobodnego zapoznania się z warunkami zapewnianymi słuchaczom, pomagają podjąć ostateczną decyzję.

Oferta odpowiednia dla osób o różnym stopniu zaawansowania

Zajęcia dla dzieci i osób dorosłych to podstawowa oferta. Oczywiście, im więcej możliwości proponuje szkoła, tym łatwiej dopasować je do wymagań i potrzeb konkretnego ucznia. Indywidualne zajęcia lub nauka w mniejszych grupach ułatwia poznawanie nowego języka. Alternatywą dla nauki stacjonarnej są mobilni lektorzy, dojeżdżający do słuchaczy. Kursy akcentujące język biznesu to także walor szkoły językowej.

Nauka języka w dobrej atmosferze

Nie sposób uczyć się w miejscu emanującym złą aurą. Osobowość lektora i kreatywne podejście do zajęć umilają naukę. Dodatkową motywacją (i okazją do integracji) mogą być specjalne wydarzenia; tematyczne spotkania czy eventy nawiązujące do świąt charakterystycznych dla danego obszaru językowego.