Świętujemy nasze 10. urodziny!

W tym roku Bradbury English School obchodzi swoje dziesięciolecie.  Pamiętacie nasze początki? Zapraszamy do wspólnego wspominania…

Nasz szkoła powstała we wrześniu 2009 roku. Założyło ją małżeństwo Christopher i Natalia Bradbury (on native speaker, ona – filolog angielski). – Gdy w 2008 roku przyjechaliśmy do Polski z Anglii mieliśmy w planach zostać tu maksymalnie 2 lata. Chris przez ten czas miał pracować w szkole angielskiego w centrum Warszawy. Gdy jednak dojazdy z Konstancina do stolicy zaczęły być dla niego coraz bardziej uciążliwe, a uczniów tu na miejscu zaczęło być więcej niż dostępnego czasu, postanowiliśmy stworzyć grupy i zatrudnić lektorów. Zbiegło się to też w czasie z ukończeniem przeze mnie studiów filologicznych – wspomina początki szkoły Natalia Bradbury.

Siedziby szkoły

Pierwszą placówką szkoły był budynek przy ulicy Bielawskiej 16 w Konstancinie. Po kilku latach działania, wraz z większą ilością uczniów, przyszła kolej na zmiany – nasza główna siedziba została przeniesiona do większego lokalu w Konstancinie przy ulicy Warszawskiej 21a (tu też znajdujemy się obecnie) oraz otworzona została nowa placówka w Józefosławiu przy ulicy Julianowskiej 35 (jesteśmy tu od 2 lat).

Jak uczymy?

W naszej szkole od początku kładziemy nacisk na uczenie komunikowania w języku angielskim. Zaczęliśmy od nauczania metodą Callana (polega ona na powtarzaniu zdań za lektorem) potem odkryliśmy Direct English Method, która jest ulepszoną i bardziej nowoczesną wersją metody Callana. Z czasem, gdy liczba uczniów rosła, wprowadzaliśmy nowe metody – indywidualnie dostosowane do uczniów. Każdy uczy się inaczej, dlatego nie narzucamy jednej metody wszystkim. Nasi lektorzy zostali przeszkoleni tak, aby mogli swobodnie dobierać metody do ucznia. Nad całym tokiem nauczania czuwa doświadczony metodyk szkoły.